flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

9.jpg
Relacja z zawodów wędkarskich

W niedzielny poranek, 12 września br. na stawach hodowlanych w miejscowości Wielgie (gm. Ciep...

Czytaj więcej

FAOW zaprasza do udziału w badaniach
Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszam do udziału w badaniach przedstawicieli organizacji wiej...

Czytaj więcej

Zapraszamy na zawody wędkarskie

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” serdecznie zaprasza mieszkańców...

Czytaj więcej

Międzynarodowy projekt współpracy F2F-Trust
  Zapraszamy do odwiedzenia strony międzynarodowego projektu współpracy F2F-Trust, które...

Czytaj więcej

Relacja z zawodów wędkarskich
FAOW zaprasza do udziału w badaniach
Zapraszamy na zawody wędkarskie
Międzynarodowy projekt współpracy F2F-Trust

Aktywny weekend z LGD

logotypy prow

W miniony weekend Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” – w ramach poddziałania 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – zorganizowało na trasie Las Dębowy – Kazimierz Dolny spływ kajakowy pn. „Aktywnie w kajaku” oraz warsztaty rękodzielnicze „Makrama dekoracja ścienna”.

 

07 sierpnia 2021 r. spod Urzędu Gminy w Jastrzębi w wesołej atmosferze wyruszyła grupa śmiałków gotowych na zmierzenie się z królową polskich rzek, Wisłą. Na miejscu startu odbył się krótki instruktaż. Jeden z ratowników przypomniał zasady, jakimi należy kierować się podczas spływu oraz sposób zachowania się na wodzie. Na trasie uczestnicy mogli cały czas liczyć na profesjonalną pomoc przewodnika, który doskonale znał szlak i wskazywał drogę płynięcia, nad bezpieczeństwem czuwali ratownicy. Mimo, że w ostatnim czasie pogoda była dosyć kapryśna - w sobotę dopisała i uczestnicy spływu mogli spokojnie podziwiać przyrodę i zabytki Janowca i Kazimierza Dolnego z perspektywy rzeki. Cała grupa po ok. 4 godzinach szczęśliwie dopłynęła do przystani w Kazimierzu Dolnym. Nikt z uczestników nie korzystał z pomocy ratownika, wszyscy wykazali się dobrą kondycją oraz umiejętnie zastosowali się do zasad bezpieczeństwa. Na zakończenie spływu czekało na zmęczonych, ale zadowolonych kajakarzy integracyjne ognisko. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Jastrzębi, kończąc przygodę w kajaku.

Natomiast 08 sierpnia 2021 r. w świetlicy wiejskiej w Kłonówku Wsi, spotkaliśmy się z 15 - osobową grupą miłośników rękodzieła, którzy uczyli się tworzenia ozdób ze sznurka. Makrama to znana od dawna sztuka wiązania sznurków bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Ta przez lata zapomniana technika dziś znów zyskuje popularność jako element odzieży, przedmiotów codziennego użytku i wystroju wnętrz. Uczestnicy w trakcie warsztatów poznali i przećwiczyli podstawowe sploty i różnorodne ich kombinacje. Wyplatanie makram nie jest trudne, pomaga się wyciszyć i daje ogromną satysfakcję. Powstało wiele różnokolorowych i różnej wielkości liści. Każdy wyszedł z warsztatów z nowymi umiejętnościami i ozdobą gotową do powieszenia na ścianie. Było pięknie, miło i twórczo! 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spływu oraz warsztatów za udział i wspaniałą zabawę. Podziękowania należą się również Pani Monice Serafin za profesjonalne przeprowadzenie warsztatów oraz firmie ,,Dwa Żywioły’’ za perfekcyjne zorganizowanie spływu i poczęstunku.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach! 

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Wrz 2021
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.
  

Mapa

Zrzut ekranu 2021 07 13 o 11.35.04