flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

losowe-maki.jpg
Konkurs "LGD od kuchni"
Przedmiotem Konkursu „LGD od kuchni” jest PRZEPIS NA POTRAWĘ nawiązującą do tradycji karnawałowych i...

Czytaj więcej

Informacja dla Wnioskodawców i Beneficjentów
Szanowni Państwo,
wszyscy zainteresowani złożeniem wniosku o przyznanie pomocy w ramach poddzi...

Czytaj więcej

UWAGA!
  W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - Sars-Cov-2 oraz wprowadzeniem stanu z...

Czytaj więcej

WZC - odwołane
Szanowni Państwo, Członkowie Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”
W związku z rozprzestrzenia...

Czytaj więcej

Konkurs "LGD od kuchni"
Informacja dla Wnioskodawców i Beneficjentów
UWAGA!
WZC - odwołane

Warsztat refleksyjny - podsumowanie

IMG 0263W ubiegły czwartek 13 lutego 2020 r. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” w Zwoleniu przeprowadziła kolejny już - III Warsztat refleksyjny, organizowany zgodnie z Wytycznymi nr 5/3/2017 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 sierpnia 2017 roku „W zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.


W spotkaniu wzięło udział 21 osób - przedstawiciele Zarządu i Rady Stowarzyszenia, lokalnych samorządów, sąsiednich lokalnych grup działania oraz beneficjenci, którzy skorzystali ze środków EFRROW. Celem warsztatu było zbadanie rezultatów wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju oraz funkcjonowania biura LGD. Uczestnikom warsztatu zaprezentowano zestawienia danych - będących wyciągiem z monitoringu za miniony rok, które posłużyły do analizy procesu wdrażania LSR Stowarzyszenia „Dziedzictwo i Rozwój”. W programie warsztatu poruszono m.in. zagadnienia: stopień realizacji finansowej i rzeczowej LSR, skuteczność funkcjonowania biura LGD oraz sytuację społeczno - gospodarczą obszaru LSR. Dyskutowano nad trafnością wskaźników, jakością składanych wniosków, adekwatnością stosowanych kryteriów wyboru. Warsztat refleksyjny, to element ewaluacji wewnętrznej strategii Stowarzyszenia, która ma na celu cykliczne badanie rezultatów wdrażania LSR i funkcjonowania biura LGD. Jej wnioski przyczynią się do usprawniania tego procesu, jak również podjęcia decyzji o ewentualnej konieczności zmiany kierunku działań. Dodatkowo wypracowane materiały posłużą do rzetelnego przygotowania rocznego sprawozdania z realizacji LSR za rok 2019. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność, zaangażowanie oraz aktywny udział w warsztacie.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji planu komunikacji- spotkania informacyjno- konsultacyjne.

Galeria zdjęć

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Kwi 2020
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.