flaga ue

 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie LSR, w tym realizację Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania 19.4  „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” -  działanie 19 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: finansowy postęp we wdrażaniu operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.


 

91.jpg

Spływ kajakowy „Kajakiem z LGD” już za nami

logotypy prow

W niedzielę, 24 lipca 2022 r. Stowarzyszenie „Dziedzictwo i Rozwój” zorganizowało dla mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju aktywną formę wypoczynku. Po raz kolejny miłośnicy aktywności fizycznej mogli wziąć udział w spływie kajakowym „Kajakiem z LGD”.

 

W niedzielny poranek 32-osobowa grupa śmiałków wyruszyła na podbój Wisły. Trasa spływu prowadziła przez 19-kilometrowy odcinek pomiędzy miejscowością Las Dębowy a Kazimierzem Dolnym. Na miejscu startu, tuż przed wodowaniem kajaków został przeprowadzony krótki instruktaż na temat zasad bezpieczeństwa na wodzie. Niektórzy debiutowali w dziedzinie kajaków, jednak wszyscy z zapałem i energią ruszyli przed siebie. Podczas spływu nad bezpieczeństwem kajakarzy czuwali ratownicy WOPR, udzielając cennych wskazówek mniej wprawionym kajakarzom. Bardzo niski poziom wody w rzece sprawił, że musieliśmy płynąć głównym korytem rzeki, omijając łachy i mieliznę. Płynąc od brzegu do brzegu Wisły, faktycznie pokonaliśmy niecałe 3 km więcej, niż planowaliśmy. Mimo dużego dystansu do pokonania wszyscy z uśmiechem wiosłowali, podziwiając piękno przyrody oraz odsłonięte przez wodę korzenie drzew i kamienie. Podczas spływu nie zabrakło postoju na odpoczynek i regeneracje sił. Jednym z przystanków była „Krowia Wysp”, która jest prawdziwą gratką dla każdego miłośnika ptactwa z uwagi na liczne występujące tam lęgowiska tych zwierząt. Po kilku godzinach wiosłowania oczom kajakarzy ukazał się, na tle błękitnego nieba, Zamek w Janowcu. Następnie przepłynęliśmy obok promu, by naszym oczom ukazała się panorama Kazimierza Dolnego. Widok ten, z perspektywy Wisły, niezmiennie zachwyca wszystkich uczestników spływu. Pogoda podczas spływu dopisała i mimo obaw wszystkim udało się szczęśliwie dopłynąć do mety. Na zakończenie spływu czekało na zmęczonych, ale zadowolonych kajakarzy integracyjne ognisko. Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Zwolenia, kończąc przygodę w kajaku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spływu za udział i wspaniałą zabawę, a firmie ,,Dwa Żywioły’’ za wysokiej klasy organizację spływu i poczęstunku. Zaprasza na kolejne wydarzenia współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”. Proszę na bieżąco śledzić naszą stronę internetową.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji      

Ostatnie artykuły

Szukaj

Kalendarz

Wrz 2023
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1


ul. Wojska Polskiego 78
26-700 Zwoleń
tel./fax 48 676 20 29
e-mail: stowarzyszeniedir@o2.pl

 

Biuro Stowarzyszenia czynne

od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.


Obsługa mieszkańców z terenu LGD

w godzinach pracy biura.
  

Mapa

Zrzut ekranu 2021 07 13 o 11.35.04